Misterium Męki Pańskiej

        11 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się w akademia, podczas której uczniowie klas czwartych przedstawili Misterium Męki Pańskiej.
Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci i z wielkim przejęciem odegrali swoje role. Można więc było zobaczyć Pana Jezusa spożywającego z apostołami ostatnią wieczerzę, scenę modlitwy w Ogrójcu, oskarżenia przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Jezusa na Golgotę, Weronikę ocierającą twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającego dźwigać krzyż, umywającego ręce Piłata, krzyczący lud jerozolimski oraz stojących pod krzyżem Maryję i Jana.
Misterium skłoniło oglądających do zastanowienia się nad sensem życia człowieka. Wymownej zaś całości dopełniły pieśni „Golgota" oraz „Jezus zwyciężył". Występ spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.
Na koniec spotkania głos zabrał dyrektor szkoły Krzysztof Roman, który podziękował dzieciom i nauczycielom za przedstawienie oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Następnie opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Agnieszka Turek, podsumowała konkursy organizowane z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz zbliżającej się Wielkanocy. Uczniowie, którzy wzięli w nich udział otrzymali dyplomy i nagrody.
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Agnieszka Turek, Marzena Zajdel i o. Tadeusz Głusiec, dekorację zrobiła Kamila Wieczorek, fotografie wykonał Tomasz Pojnar.

Marzena Zajdel

wielkanoc1 

galeria zdjęć

POLA NADZIEI 2019

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku  uczniowie naszej szkoły pod opieką  rodziców kwestowali w ramach akcji POLA NADZIEI na rzecz Hospicjum Caritas w Krośnie
im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty.


Wolontariusze zebrali kwotę 2 061,09 zł.

DZIĘKUJEMY
RODZICOM I UCZNIOM
ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI
„POLA NADZIEI 2019"

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

                                                          J.P.II

Dyrektor Szkoły mgr Krzysztof Roman
Koordynator mgr Mariola Pęcherek

pola n

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT