Wyczekiwane spotkanie z Mikołajem

         Dzieci w naszym przedszkolu z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie, szóstego grudnia, odwiedził nasze przedszkole. Przyniósł wspaniałe prezenty dla wszystkich wychowanków i Pań w każdej grupie. Przedszkolaki dziękując za prezenty, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o naszym strudzonym Gościu, a Mikołaj żegnając się z dziećmi, obiecał, że na pewno wróci za rok z workiem pełnym prezentów.

E.M.

mikolajki

Spotkanie przedszkolaków z Teatrem ,,BAZYL”

         W srodę, 27 listopada, nasze przedszkolaki spotkały się z Teatrem ,,Bazyl". Teatr ten wyrósł z tradycji objazdowych grup aktorskich znanych od wieków w Europie i Azji. Tworzy go ekscentryczne rodzeństwo Magdalena Mac i Przemysław Mac. Dwa żywioły, silne i kreatywne osobowości.
Teatr ten, to połączenie teatru żywego aktora z elementami teatru lalki i pacynki. W każdym spektaklu szczególną rolę odgrywają multimedia, muzyka oraz elementy dźwiękonaśladowcze, które inspirują dzieci do zabawy, pobudzają skojarzenia słuchowe oraz rozwijają wyobraźnię. Aktorzy przedstawili ,,Legendę o smoku wawelskim" i zapewnili wszystkim przedszkolakom wspaniałą zabawę. Koszty spotkania zostały pokryte z tzw. ,,piątek" zbieranych na potrzeby przedszkolne. Koszt dla jednego przedszkolaka wyniósł 4,70 zł.

E.M.

teatr

Świąteczna Zbiórka Żywności

        29 listopada cztery uczennice naszej szkoły: Marcelina Betlej, Julia Majerska, Klaudia Kubit i Oliwia Hejnar wraz z opiekunami: Iwoną Topolską i Krystyną Hejnar, wzięły udział w zbiórce żywności przeprowadzonej przez gminę Miejsce Piastowe w sieci sklepów Biedronka. Akcja zorganizowana została przez Podkarpacki Bank Żywności, którego zadaniem jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem. Celem zbiórki było zgromadzenie jak największej ilości artykułów spożywczych, które trafią na świąteczne stoły do najbardziej potrzebujących osób w naszym regionie.
W dwudniowej zbiórce, oprócz szkoły w Głowience udział wzięły także szkoły z Rogów, Wrocanki i Zalesia. Wspólnie zebraliśmy prawie pół tony produktów żywnościowych!
Wszystkim ludziom o dobrych sercach, wrażliwych na potrzeby innych dziękujemy za życzliwość i hojność. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!

Iwona Topolska

zbiorka

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT