„Julian Tuwim dzieciom-Dzieci Julianowi Tuwimowi”

W związku z Rokiem Tuwimowskim, w dniu 26 listopada przedstawiciele klasy II i III, pod opieką pani Renaty Kubit udali się do Szkoły Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance na Gminny Konkurs poświęcony twórczości Juliana Tuwima.
Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu pracy plastycznej do wiersza poety. Drugim etapem była recytacja wybranego utworu, a kolejnym konkurs dotyczący wiedzy o życiu i twórczości poety. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły ze szkół z terenu gminy Miejsce Piastowe. Reprezentację naszej szkoły przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

tu    fot.Małgorzata Baran

dyplom


W konkursie plastycznym uczennica klasy trzeciej Aleksandra Kubit zajęła II miejsce, natomiast uczennica klasy drugiej Amelia Biały zdobyła wyróżnienie.
Mimo różnicy wieku poziom recytacji był bardzo wysoki oraz wyrównany. W konkursie recytatorskim nasza uczennica Amelia Biały zdobyła III miejsce.
W konkurencji zespołowej na temat życia i twórczości Juliana Tuwima, uczennica klasy II Amelia Biały i uczennica klasy III Karolina Czekaj zadziwiły swoją wiedzą i uzyskały maksymalną do zdobycia liczbę punktów. Pomimo, iż drużyna z naszej szkoły była dwuosobowa, dziewczynki radziły sobie świetnie w tej konkurencji i ani na krok nie ustępowały rywalom. Ostatecznie uplasowaliśmy się z drużynami z innych szkół na I miejscu.
Oprócz emocji, rywalizacji, była wspaniała zabawa - tańce, inscenizacja "Rzepki" oraz słodki poczęstunek. Pani Stanisława Gawlik, zastępca wójta wręczyła dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu w różnych etapach i kategoriach. Na koniec dzieci wylosowały pluszowe maskotki, które były niespodzianką dla uczestników konkursu. Uwieńczeniem całej rywalizacji było wspólne zdjęcie dzieci, jurorów oraz opiekunów uczniów.
Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły odniesionych sukcesów i wysokich miejsc. Organizatorom konkursu dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie i dostarczenie nam wielu przeżyć i wrażeń.
                                                                           Renata Kubit

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT