Święto Pieczonego Ziemniaka

              W dniu 13 listopada 2013 r. Mariola Tys już po raz drugi zorganizowała w naszej szkole ,,Święto Pieczonego Ziemniaka".

O godzinie 1500 na salę gimnastyczną przybyło 42 uczniów klas IV – VI, którzy wzięli udział w licznych konkursach. Jako pierwsze wystartowały uczennice, które wyraziły chęć udziału w konkursie piosenki. Były to: Małgosia Pyteraf, Kinga Szubra, Julia Turek, Marysia Ginalska i Natalka Furtek. Zaśpiewały one znane i lubiane przez wszystkich piosenki. Zgromadzeni na sali uczniowie wtórowali  koleżankom oraz świetnie się bawili.

DSC 0330

 


Następnie odbyły się oczekiwane przez wszystkich konkursy sportowe. Pierwsze z nich to ,,Sadzenie ziemniaków" i ,,Wykopki ziemniaczane". Konkursy polegały na jak najszybszym ,,posadzeniu", a następnie zebraniu ,,posadzonych" ziemniaczków. Każdemu zawodnikowi zmierzono czas. Kolejna konkurencja to ,,Mistrz koszykówki". W tej konkurencji należało wykonać jak największą ilość celnych rzutów ziemniakami do wiklinowego kosza. Następnie odbył się konkurs ,,Zimowe zapasy", podczas którego uczestnicy mieli za zadanie przenieść na drewnianej łyżce jak największą ilość ziemniaków do wiklinowego kosza w określonym czasie. Ostatnią konkurencją sportową były ,,Ziemniaczane podchody", podczas której uczestnicy musieli wykazać się dobrą techniką jazdy na rolkach, by w jak najszybszym czasie zebrać ziemniaki z porozstawianych po sali gimnastycznej koszy.
Długo przez wszystkich oczekiwanym konkursem był konkurs: ,,Mistrz Kuchni – najlepsza potrawa z ziemniaków". I tu uczestniczki konkursu zaskoczyły wszystkich wspaniałymi i bardzo wymyślnymi potrawami. Gabrysia Machnik przygotowała zapiekankę ziemniaczano – mięsno – pieczarkową, Paulina Świątek kotlety ziemniaczane z myszkami z ziemniaka, Iza Gorczyca faszerowane ziemniaki, Laura Jurczyk placki ziemniaczane z białym serem, Zosia Kubit i Marysia Ginalska sałatki ziemniaczane, Wiktoria Kubit opiekane talarki z ziemniaków z kurczakiem i sosem, Marcelina Wilk i Oliwia Furtek frytki i chipsy ziemniaczane. Wszystkie potrawy były bardzo smaczne i przepięknie podane. Po ocenie jury wszyscy zgromadzeni na sali uczniowie degustowali przygotowane potrawy.
Następnie odbyła się kolejna degustacja. Pani Mariola przygotowała dla wszystkich pieczone w folii ziemniaki wraz z serkami i masłem w różnych smakach. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczno – integracyjna przy muzyce, podczas której wszyscy doskonale się bawili. O godzinie 1800 nastąpiło zakończenie imprezy. Pani Mariola Tys wręczyła wszystkim uczestnikom zabawy wafelki.

Wyniki poszczególnych konkursów w zakładce „samorząd szkolny".

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT