Barwy naszej Ojczyzny

 

                        8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience odbyła się akademia z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Był to program słowno – muzyczny pt. „Barwy naszej Ojczyzny", przygotowany przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem pani Marioli Pęcherek.

DSC08016 

DSC 0842


Na początku akademii został odśpiewany hymn państwowy, następnie występujący wprowadzili uczniów w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem. Kolejnym punktem programu były scenki przybliżające historię Polski z czasów rozbiorów, powstań i walk o niepodległość. Narratorzy bardzo jasno przybliżyli wydarzenia historyczne od momentu zniknięcia Polski z mapy Europy, aż po dzień 11 listopada 1918 r., kiedy to po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Podsumowując występ uczniowie przedstawili problemy dzisiejszych czasów, apelując jednocześnie o zmianę naszych postaw.
Program był wzbogacony wierszami i piosenkami patriotycznymi.

 

Po zakończeniu akademii delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Mariolą Tys oraz z panem dyrektorem Krzysztofem Romanem udała się przed pomniki ofiar I i II wojny światowej w celu złożenia wiązanek z biało-czerwonych róż i zapalenia zniczy.

Dziękuję pani Beacie Dębiec za oprawę muzyczną i pomoc pani Marioli Tys w przygotowaniu programu.
                                                                                       Mariola Pęcherek

 

 

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT