Sukcesy uczniów w Widackim Biegu Niepodległości

3 listopada 2019 r. w Widaczu po raz piąty odbył się Widacki Bieg Niepodległości, którego pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel naszej szkoły Pan Radosław Sidor. Zawody te corocznie odbywają się w ramach obchodów święta odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku bieg przyciągnął rekordową liczbę 180 uczestników a także po raz pierwszy zostały zorganizowane zawody dla dzieci. Pośród 54 dzieci, które stanęły na starcie nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Zawodnicy, którzy zmierzyli się z dystansem 300 metrowym to: Jakub Wilk, Igor Majerski oraz Dawid Józefczyk, natomiast na dystansie 600 metrowym do rywalizacji stanęli: Julia Majerska, Oliwia Sroka, Maja Sroka, Julia Jurasz, Maja Turek oraz Natalie Niżnik. Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanął Igor Majerski, natomiast Julia Majerska w swojej kategorii zdobyła trzecie miejsce.
Największą gwiazdą tegorocznego biegu był Dawid Józefczyk, który swą postawą i determinacją pokazał, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.
Pokonał linię mety przy aplauzie blisko trzystu kibiców i zdobył puchar Najdzielniejszego Biegacza Gminy Miejsce Piastowe.