XII Wojewódzki Rajd ,,Po Bezdrożach”

         W dniach 16 - 18. 05. 2019 r. odbył się XII Wojewódzki Rajd ,,Po Bezdrożach ...". Uczestnicy przybyli z różnych stron województwa podkarpackiego. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Mariola Tys, która zapewniła dla wszystkich uczestników noclegi, wyżywienie, przejazdy, nagrody i dyplomy w konkursach, pełniła funkcję przewodnika na trasach rajdowych, a także opracowała testy konkursowe.

foto Bezdroża czołówka

galeria zdjęć


Pierwszy dzień rajdu rozpoczął się od powitania wszystkich drużyn przy dukielskim ratuszu, po czym wszyscy udali się na wędrówkę pieszą na najwyższy szczyt w grupie wzgórz zwanych Górami Iwielskimi – na wzgórze Franków (534). Uczestnicy rajdu poznali przejmującą historię tych terenów, dowiedzieli się o prowadzonych tu w 1944 roku walkach podczas tzw. ,,Operacji dukielsko – preszowskiej" oraz mieli okazję podziwiać rozległą panoramę Beskidu Niskiego. Następnie zwiedzili zabytkowy rynek dukielski, Muzeum Historyczne, cmentarze z I i II wojny światowej oraz kościół OO. Bernardynów. W schronisku PTSM w Dukli była baza noclegowa. W godzinach wieczornych odbył się konkurs piosenki turystycznej oraz oceniony został konkurs plastyczny na plakat o tematyce antyuzależnieniowej ,,Nałogom mówimy NIE".
W drugim dniu rajdu uczestnicy odbyli pieszą wędrówkę na górę Cergowa (716 m n.p.m). Dzięki opowieściom prowadzącej wycieczkę pani Marioli, uczestnicy poznali dzieje dawnych mieszkańców Beskidu Niskiego, dowiedzieli się o otaczającej ich przyrodzie. Wspólna wędrówka pozwoliła również na zawiązywanie przyjaźni pomiędzy uczestnikami. Po przyjściu do schroniska, po obiedzie, odbyły się konkursy: ekologiczny, krajoznawczo – przyrodniczy, wiedzy o PTSM, które zostały rozegrane w kategorii szkół podstawowych i klas VII, VIII i III gimnazjum.
W sobotę po śniadaniu odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie rajdu, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursów, laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody (m.in. plecaki, śpiwory, głośniki, turystyczne suszarki do włosów, karty pamięci do telefonów, kocyki turystyczne, piękne albumy, przewodniki, mapy i wiele innych). Nagrody i podziękowania otrzymali również opiekunowie grup. Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom przez wszystkie trzy dni rajdu.
Nasi uczniowie po raz kolejny zajęli wszystkie czołowe miejsca w konkursach:
Konkurs krajoznawczo - przyrodniczy ( indywidualny): kategoria klasy IV – VI
I miejsce : Jakub Jurasz
II miejsce : Mateusz Jurczyk
Konkurs krajoznawczo – przyrodniczy (drużynowy): kategoria klasy IV – VII
I miejsce – Jakub Jurasz, Mateusz Jurczyk, Filip Jurczyk
Konkurs krajoznawczo - przyrodniczy ( indywidualny): kategoria klasy VII, VIII i III gimnazjum
I miejsce : Filip Jurczyk
Konkurs ekologiczny: kategoria klasy VII, VIII i III gimnazjum
I miejsce : Amelia Biały
Konkurs wiedzy o PTSM: kategoria klasy VII, VIII i III gimnazjum
II miejsce : Julia Wasik
Konkurs plastyczny:
I miejsce – Wiktoria Guzik, Anastazja Miałkowska
Konkurs piosenki turystycznej:
II miejsce – Amelia Biały, Julia Wasik, Patryk Szajna

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT