„Mali Patrioci- wiwat Niepodległa”

        Dnia 7 listopada 2018r. reprezentacja zerówki z naszej szkoły, w składzie- Milena Delimat, Filip Nowak, Tomasz Szybiak i Marcin Wilisowski, wzięła udział w Gminnym Przedszkolnym Spotkaniu Integracyjnym „Mali Patrioci-wiwat Niepodległa". Spotkanie zerówkowiczów odbyło się w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach, a pretekstem do spotkania była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybyłe do rogowskiej szkoły grupy sześciolatków witały organizatorki spotkania – pani Sabina Uliasz i pani Magdalena Kosztyła. W oczekiwaniu na wszystkich uczestników zabawy zwiedziliśmy szkołę, obejrzeliśmy piękne dekoracje i prace plastyczne uczniów wykonane z okazji listopadowego święta. Kiedy wszystkie grupy dzieci były gotowe do spotkania, głos zabrała pani dyrektor szkoły - Małgorzata Borowska. Powitała wszystkich uczestników zabawy wraz z opiekunami oraz zastępcę Wójta Gminy Miejsce Piastowe, panią Stanisławę Gawlik. Po powitaniu głos zabrały organizatorki spotkania. Zanim dzieci przystąpiły do wspólnej zabawy, sześciolatki z Rogów w krótkiej części artystycznej wyjaśniły widzom dlaczego obchodzimy święto 11 listopada i dlaczego jest ono takie ważne dla Polaków.

20181107 085511

galeria zdjęć


Spotkanie sześciolatków nie miało charakteru konkursu. Jego istotą była wspólna zabawa. Dzieci losowo zostały podzielone na grupy, w których pracowały nad rozwiązywaniem rozmaitych zadań dot. naszej Ojczyzny. Zadania były dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Opiekunowie pomagali uczestnikom, wyjaśniali istotę zadań. Rozwiązując zadania dzieci utrwalały swoją wiedzę o symbolach narodowych, ważnych postaciach z historii Polski, bogaciły swoje słownictwo, rozwijały spostrzegawczość i zręczność. Całemu spotkaniu towarzyszyła idea "Team building"- czyli różnego rodzaju formy integracji.
Po wykonaniu zadań wszyscy uczestnicy otrzymali piękne medale, patriotyczne książeczki, zakładki do książek oraz słodką pamiątkę. Najwięcej emocji i radości sprawiły medale. Ponieważ zabawa pochłonęła sporo energii na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Ciasto z biało-czerwoną dekoracją bardzo wszystkim smakowało.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rogach oraz organizatorkom spotkania za fajną zabawę i serdeczne przyjęcie.

Wychowawca grupy zerowej- Celina Gorczyca

 

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT